Montážní hydroizolační lepidlo INDEXIT certifikované pro použití přímo na polystyren EPS/XPS pro lepení parapetů a klempířských prvků

Jednosložková hydroizolační lepící hmota pro lepení plechů a kovových profilů z hliníku, mědi, titanzinku a ušlechtilé oceli k různým podkladům zejména polystyrenu.

Terče pod dlažbu, Střešní terasy

Zkvalitněte si bydlení vybudováním terasy na střešní konstrukci

Část ploché střechy upravené jako venkovní obytný prostor bytu může posloužit k příjemnému posezení, pro relaxaci a odpočinek po každodenním pracovním vytížení. Zejména ve městech jsou terasy významným doplněním standardu bydlení. Podle nároků majitelů může terasa plnit i další funkce, např. i malou soukromou zahradu atd.

Vybudováním střešní terasy na stropní konstrukci, či balkónu zatraktivníte investice do Vašeho bydlení.

Skladba střešní konstrukce        

Správná skladba střešní konstrukce a hydroizolačního souvrství zabezpečí, aby byla zachována izolační funkce pro dlouhodobé užívání terasy.

Další důležitou zásadou je zabezpečit dostatečné odvodnění na terase (minimální spád je 2%).

Příklad skladby terasy s dlaždicemi na distančních podložkách (terčích):Příklad skladby terasy s dlaždicemi na distančních podložkách

Jednoduché technické řešení pro realizaci střešní terasy:

Na betonový podklad a tepelnou izolaci se aplikuje izolační vrstva z modifikovaného asfaltového pásu nebo měkčeného PVC, následně pak geotextilie a na ní se kladou plastové terče nesoucí betonovou, teracovou dlažbu nebo dřevěné terasové palubky – decking.

Pomocí terčů vznikne na střešní konstrukci bezúdržbová terasová plocha s odvodem vody po stávající izolační vrstvě.

V případě opravy izolace se dlažba snadno rozebere. Po opravě se dlaždice položí na původní místo. Odpadá nákladná rekonstrukce včetně rozbití dlažby.

Terče pod dlažbu

Nabízíme terče pod dlažbu v různých rozměrech a velikostech (i rektifikační) pro snadné vyrovnání spádu na terase.

Terče i vyrovnávací podložky jsou vyrobeny z umělé hmoty (liten). Terče mají diametr 150 mm a výšku H 14, 17 a 19 mm. Na líci terče ve čtvrtinách kruhu vyčnívají trny vysoké cca 15 mm a široké L 5 mm, které určují tloušťku spáry mezi dlaždicemi. Vyrovnávací podložky mají výšku H 2,5 mm, jsou určeny k vyrovnání nerovností.

Terče jsou stavitelné na sebe. V případě potřeby všechny typy terčů lze snadno dělit na půlky i čtvrtiny, které lze použít u atiky na krajích nebo rozích. Uložená dlažba spočívá vždy svým rohem na čtvrtině kruhové podložky resp. terče. Trny zaručují, že dlažba na všech stranách perfektně sedí.

 Terče pod dlažbu

Rektifikační terče

 Rektifikační terče (výškově stavitelné podstavce) určené pro instalaci dlažeb v exteriérech i interiérech pro vyrovnání různých výšek podkladů. Vhodné zejména při pokládce elektroinstalace, odvodnění atd. Slouží pro kladení teracové, betonové či kamenné dlažby nebo dřevěné a dřevoplastové podlahy a jejich vyrovnání do určité výšky pomocí závitu z rozsahem výtoče od 35 mm až do 220 mm.

Rektifikační terče jsou vyrobeny z polypropylenu, dlouhodobě odolávají atmosferickým vlivům, náhlým změnám teplot a vynikají vysokou mechanickou odolností vůči hydrofyzikálnímu namáhání.

Únosnost rektifikačních terčů je 1.000 kg/ks. Při rozměru prefabrikované terasové dlažby /50 x 50 cm/ je únosnost 4000 kg/m2 dlažby, při rozměru dlažby /40 X 40 cm/ je únosnost 6.250 kg/m2 dlažby.

Rektifikační terče

Odvod vody z terasy

Rychlost proudění vody pod dlažbou a schopnost samočištění ovlivňuje i šířka spáry ve dlažbě. Terče s trny vymezujícími vzdálenost mezi jednotlivými dlaždicemi L 4 mm můžeme rozšířit pomocí speciálních křížků až na 6 mm. U větších formátů dlažby se obvykle volí širší spára a naopak. Širší spára přispívá k lepšímu proudění vody a samočištění.

Údržba střešní terasy na terčích

Obecně se doporučuje aspoň jedenkrát za rok vystříkat spáry tlakovou vodou. V případě již velkého znečištění se musí dlažba rozebrat a ručně vyčistit.

Výhody dlažby na terčích

Nasucho pokládané dlažby se v českém stavebnictví začaly používat ve větší míře teprve nedávno. Oproti klasické skladbě terasy mají tu výhodu, že nejsou tak náchylné k popraskání vlivem rozdílné tepelné roztažnosti podkladního betonu a lepené dlažby.

  • nižší náklady na pořízení (odpadá pracnost s vyrovnáním povrchu a následné nanášení lepidla)
  • rychlá pokládka dlažby do terčů bez přípravy podkladu
  • při dostatečném spádu perfektní odvod vody
  • snadná údržba (dlažbu lze snadno rozebrat v případě potřeby)

Různé typy povrchů teras

Betonové a kamenné dlažby

Oblíbeným materiálem na terasy je mrazuvzdorná a nenasákavá betonová dlažba s protiskluznou úpravou. Doporučujeme výrobce dlažeb jako je např. PRESBETON, BEST-BETA atd.

Dřevěné a dřevoplastové terasy a paluby

V posledních letech se velké oblibě na terasách těší dřevěné a zejména dřevoplastové terasy (Woodplastic – WPC dřevoploymer). Dřevoplastové terasy WPC jsou skoro bezúdržbové a vysoce odolné. WPC se prodává v různých profilech jako dutá nebo plná prkna a v mnoha barevných odstínech.

Dřevěné a dřevoplastové materiály se používají zejména při budování teras v okolí bazénů, jezírek a jiných vodních ploch. Dřevěná podlaha se klade na speciálně vybudovaný rošt z rektifikačních terčů. Dřevo je tak chráněno proti vlhkosti a plísni od podkladu.

Plastová modulová dlažba ECOPAV

Posledním materiálem pro vybudování terasy jsou plastové moduly ECOPAV. Dlažba ECOPAV je vyrobena z technopolymerového materiálu vysoce odolného vůči mechanickému namáhání, atmosferickým vlivům a nečistotám.

Plastové moduly ECOPAV jsou dodávány ve třech základních barvách: zelené, červené a šedé. Moduly dlažby jsou na vrchní straně opatřeny celoplošnou protiskluznou úpravou bez otvorů a nebo s drenážními ventilačními otvory pro odvod vody ze střešní konstrukce.

Výhodou modulové dlažby ECOPAV její nízká hmotnost a rychlá instalace na jakoukoliv rovnou plochu.

Ukázky realizace teras

Příklad skladby terasy s dlaždicemi na distančních podložkách

Modulová ekologická plastová dlažba „ECOPAV“

Modulová ekologická plastová dlažba "ECOPAV"Modulová ekologická plastová dlažba

 

novinka

 

 

Rektifikační terče MEGAMART

Pomocí rektifikační terče MEGAMART můžeme výšku terasy regulovat od 35 až do 620 mm.
Výškově stavitelné terče MEGAMART jsou určeny zejména pro budování dřevěných a  dřevoplastových (WPC) teras – deckingů.

Výškově stavitelné terče MEGAMART jsou dodávány se sklonovým korektorem pro vyrovnání sklonu od 1 do 3% a jejich násobku. Hlava podstavce je uzpůsobená pro vložení různých typů úchytů buď pro instalaci teracové a betonové dlažby nebo pro vložení podkladních hranolů v šíři do 10 mm pro terasové palubky. V případě potřeby se úchyty dají jednoduše odstranit.

 Rektifikační terče MEGAMART Rektifikační terče MEGAMART

 

 

 

 

 

Prezentace, technické listy

TERČE POD DLAŽBU (1.0 MiB)

Pokračovat na: Terče pod dlažbu, vyrovnávací podložky

Zeptejte se nás na cokoli k uvedeným produktům

Vaše jméno (vyžadováno)
Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

Opište prosím kód captcha