Montážní hydroizolační lepidlo INDEXIT certifikované pro použití přímo na polystyren EPS/XPS pro lepení parapetů a klempířských prvků

Jednosložková hydroizolační lepící hmota pro lepení plechů a kovových profilů z hliníku, mědi, titanzinku a ušlechtilé oceli k různým podkladům zejména polystyrenu.

Posts Tagged ‘stavebnictví’

Chemická kotva při rekonstrukci střechy

chemická kotvaPři stavbě nebo rekonstrukci střechy je často zapotřebí kvalitní kotvící technika. Problémem bývá kotvení masivních a těžkých částí konstrukce střechy do špatného nebo nekvalitního zdiva. Stejně tak je problém s kotvením, pokud je štít střechy postaven z duté cihly. V takových případech klasická hmoždinka nestačí a na její místo nastupuje chemická kotva. Pomocí chemické kotvy lze upevnit opravdu téměř vše, neexistuje pevnější rozebiratelný spoj.
 

Použití chemické kotvy

Chemickou kotvu lze s úspěchem použít všude tam, kde je možnost vyvrtání dostatečně dlouhého otvoru. Ideální prostředí pro použití chemické kotvy je ve zdech s dutými cihlami. V dutých místech cihly je dostatek prostoru, ve kterém se hmota chemické kotvy rpzteče a dostatečně vytvrdne. Chemickou kotvu lze použít všude, kde je dostatečný prostor pro hmotu chemické kotvy.

Jak chemická kotva funguje

Akrylový tmelBalení chemické kotvy obsahuje kartuši (tubu) se samotnou hmotou chemické kotvy. Pomocí kartuše se chemická kotva vytlačí do předem připraveného otvoru. Tento otvor je dobré předem osadit tenkou kovovou mřížkou. Přes tuto mřížku se chemická kotva snadno zozteče do všech míst v otvoru. Po zaschnutí vytvoří chemická kotva naprosto pevný spoj, který je často pevnější než samotná cihla.

Pokud potřebujete okolí otvoru začistit do rovné omítky,  použijte nejlépe akrylový tmel v tubě nebo kelímku. Předem namíchaný akrylový tmel můžete zavřít a použít opakovaně. Vydrží v plecjovce a tubě velice dlouho.

Přejeme Vám úspěšnou a pohodlnou práci s chemickou kotvou.